Miks koeral on vurrud ja kas vurre võib lõigata?

Vurrudel on palju tähtsaid funktsioone koera elus ja nad ei ole mitte ilu jaoks.

Koera vurrud on spetsiaalsed karvad, mis on paksemad, jäigemad ja sügavamal koera nahas, kui tema tavaline karv. Koera vurrud asuvad koera kehal erinevates kohtades, sealhulgas silmade kohal, põskedel ja lõua all.

 Vurrudel on kaks väga olulist ülessanet:

1.Navigeerimine

Vurrude põhiülesanne on toimida koerte sensoorse vahendina, aidates neil ümbruskonnas navigeerida ja tuvastada võimalikke ohte.

Vurrud on puudutuse ja liikumise suhtes äärmiselt tundlikud, kuna neid ümbritsevad närvilõpmed, mis saadavad signaale koera ajju. Kui koer puudutab vuntsidega mõnda eset või pinda, saadavad närvid ajju teavet objekti tekstuuri, suuruse ja kuju kohta.

Seega aitavad vurrud koertel oma keskkonnas objekte tuvastada isegi pimedas.

2. Emotsioonide edastamine

Koer näitab emotsioone kasutades ka vurre. Rõõmsa emotsiooni puhul liiguvad vurrud tahapoole (silmade poole), muutes silmad suureks ja ümmarguseks.

Negatiivse emotsiooni puhul, liiguvad vurrud aga ettepoole, muutes koera nägu hoiatavaks ja ründavaks. Seega emotsiooni on lisaks koera kehak ka näos, õpi neid jälgima

Vurre võib pidada tema näo väikesteks meeleolunäitajateks.

Kas vurre võib kärpida?

Lühike vastus on ei, kindlasti ei tohi koera vurre lõigata.

Need pikad jäigad karvad aitavad koertel objekte tuvastada, liigutusi tajuda ja ringi liikuda. Kujutage ette, kui sa kaotaks oma kompimismeele … kui raske oleks oma igapäevaseid ülesandeid täita? Koerte puhul : ilma vurruteta tunneksid nad end eksinud ja desorienteeritud.

Koera vurrude lõikamine või kitkumine võib samuti põhjustada ebamugavust, segadust ja valu.

Ouline on, et jäta oma koera vurrud rahule. Need mängivad koera üldises heaolus üliolulist rolli ja on oluline neid puutumatuna hoida. Vurrud loovad koerale ka turvatunde..

Koerte vurrude lõikamise tagajärjed

Vurrud toimivad koera “kuuenda meelena”, pakkudes neile olulist teavet oma keskkonna kohta, mida nad ei saa ainult oma teiste meelte kaudu. Kui lõigata koera vurre lühemaks või hoopis ära, piirate sisuliselt tema võimet ümbritsevat tajuda ja selles navigeerida.

Seega on koera vurrude lõikamise tagajärjed eriti ohtlikud, kui koer veedab palju aega õues ja looduses.

Jah, koera vurrud kasvavad aja jooksul tagasi. Tegelikult võib teie koer loomulikult vurrud maha ajada ja uuesti kasvatada, nagu ta teeb oma karvkattega.

Kas lõigatud vurrud kasvavd tagasi?

Taaskasvamisprotsess võib sõltuvalt koerast ja vuntside asukohast kesta mitu nädalat kuni mitu kuud. Pikemaid vurre võib kasvatada kuni kaks või kolm kuud, enne kui vurrud saavutavad oma õige pikkuse. Tagasi kasvamine sõltub ka kuidas on neid lõigatud ja koera vanus lõikamise ajal. Mida vanem koer seda aeglasem kasv.

Kokkuvõteks

Kõik mis on koerale loodud looja poolt on üks tervik süsteem. Kui sa soovid et sinu koer oleks terve ja õnneliks siis ära lõik midagi ära! Süvene alati miks antud “asi” on koerale loodud ja mis funktsiooni ta organismis kannab.

Koera vurrud on teie koera sensoorse süsteemi oluline osa. Need aitavad tal maailmas navigeerida, ohtu tuvastada ja emotsioone väljendada. Vurrud loovad turvatunde koerale.

Koerte vurrude kärpimine või kitkumine võib tunduda ahvatlev, kuid oluline on seda mitte teha, kuna see võib koera heaolule ja käitumisele negatiivselt mõjuda.

Nii et järgmine kord, kui märkate, et sinu karvane sõber uhkeldab nende imearmsate vuntsidega või kui keegi küsib teilt, milleks koeravurrud on, siis pidage meeles, et need pole lihtsalt ilu jaoks. Need on oluline osa sellest, mis teeb teie koerast koera!

Piret Kannike

Comments are closed.

Up ↑

Sorry this site disable right click
Sorry this site disable selection
Sorry this site is not allow cut.
Sorry this site is not allow copy.
Sorry this site is not allow paste.
Sorry this site is not allow to inspect element.
Sorry this site is not allow to view source.