Kuidas vältida puukide/kirpude rünnakut koeral looduslikul moel? 

Babesia in dogs - ULTRAPET - Scientifically formulated pet food

Puukide ennetamine looduslike vahenditega, keskendub kolmele olulisele tegevusele -toidule, paiksele ennetusvahenditele ja koera elu keskkonnale

 Toit, mis aitab vältida puuke koeral:

Kõige tähtsam – toida koera naturaaltoiduga, siis on koer terve ja aktiivne.  Tervete loomade kehatemperatuur on madalam ja seetõttu meelitavad nad vähem enda külge välisparasiite.

Küüslauk

Küüslauk aitab kirpe ja puuke tõrjuda. Küüslaugul on palju tervendavaid toimeid koerale. Oluline on õige annus –  1/3 tl värsket hakitud küüslauku 4,5 kg koera kehakaalu kohta. Purusta küüslauk ja lase seista 10 min, siis sega koeratoidu sisse. Kasutada võib ka küüslaugu tablette, mis on looduslikud ja ei sisalda lisaaineid.

Õunasiidriäädikas

Anna koerale 1/2 tl päevas 10kg kehakaalu kohta. Lisa see koeratoidule või veekaussi. Õunasiidriäädikas muudab koera puukide ja kirpude jaoks vähem atraktiivseks!

 Looduslikud taimed ja valmistooted :

Lisaks on turul mitmeid taimseid pulbreid mis on ohutud koerale, kuid toimivad igal koeral omamoodi, mõni efektiivsemalt teine vähem. Siinkohal tuleb proovida, mis sinu koeral paremini toimib.

Cistus pulber –https://mypet.ee/toode/pahema-mahe-tsistuse-pulber/

Go away! Fleas & Ticks – https://minukoer.ee/toode/kirbu-ja-puugi-vastased-graanulid/

Küüslaugugraanulid  – https://pontu.eu/pood/koerale/immuunsusteemile/kuuslaugugraanulid/

Peamised soovitused puukide ja kirpute vältimiseks:

  •  Toida koera naturaalse toiduga. See tähendab tervislikku toitumist ja kehalist aktiivsust. Minimeerige ka tarbetute ravimite kasutamist. Tervete loomade kehatemperatuur on madalam ja madalama kehatemperatuuriga loomad meelitavad vähem kirpe ja puuke enda külge.
  • Vältige tarbetute ravimite kasutamis nagu näiteks üle vaktsineerimine ja farmaatsiaravimid (sünteetilised parasiidi tõrjed).
  •  Vältige kemikaale, sealhulgas pestitsiide, väetisi ja mürgiseid taimekaitsevahendeid ja kodukemikaale.
  • Anna iga päev purustatud värsket orgaanilist küüslauku. Enne koera toidule lisamist lase sellel seista 10 minutit. Suur koer võib päevas süüa kaks korraliku suurusega küüslauguküünt, samal ajal kui väikesele koerale piisab üks väike küüs. Küüslauku võin anda alates 6 elukkust (noorema kutsika puhul hoia küüslaugu küünt vee sees ja kasutda seda leotist. Tee käed märjaks ja tõmba üle kutsika karvade.
  • Koerte puhul, kellel on keskkonna tõttu suurem oht ​​kirpude ja puukide tekkeks, võib kasutada mitut loodusliku preparaati üheaegselt, piserdage koera kergelt loodusliku kaitsva pihustiga või puista ränivetikat koera karvasse.
  • Kirpude aktiivseks tõrjumiseks on sellised tooted nagu neemiõli, küüslauguküüs, musta köömne seemned ja chaga.
  • Hoia koduhoovis muru lühike
  • Looduses käies – hoia  purustatud küüslauku mõned minutid käes ja tõmab kätega üle koera karvade.
  • Enne koju jõudmist kammi koer läbi või kasuta selleks kleeppaberiga riiete rulli. Nii saad paljud lahtised puugid koera karvas kätte.

Comments are closed.

Up ↑

Sorry this site disable right click
Sorry this site disable selection
Sorry this site is not allow cut.
Sorry this site is not allow copy.
Sorry this site is not allow paste.
Sorry this site is not allow to inspect element.
Sorry this site is not allow to view source.