Vesi

Nähtamatud limased elukad sinu koera joogikausis

Hõõrudes sõrme oma lemmiklooma joogikausi sisemuses tunned, et kausi seinad on libedad? Seda nähtamatut nimetatakse biofilmiks.

Biofilmiks nimetatakse pinnale kogunenud orgaaniliste ja anorgaaniliste, elava ja surnud materjalide kogumiku. See koosneb paljudest erinevatest bakteritest, mille kooslusel tekib paks lima, mis toimib liimina, et hoida bakterid koos ja kinnituda pinnale.

Biofilm võib sageli olla hea bakter, kuid ka halb bakter!

Biofilmid pakuvad turvalist kasvupaika sellistele bakteritele nagu Listeria, E. coli ja legionella, kus nad saavad paljuneda kihtidena ja antud kausis olev vee saastumine muutub vältimatuks. On leitud, et halvad biofilmid on seotud mitmesuguste mikroorganismide infektsioonidega kehas, nagu kuseteede infektsioonid, kõrva infektsioonid ja põie nakkused.

Paljud lemmikloomade omanikud teevad vea,  lihtsalt veepudeli korduvtäitmises ilma pesuta ja see muutub suurepäraseks keskkonnaks biofilmi tekkele.

Kuidas vähendada biofilmi:

·       Puhastada oma lemmiklooma kaussi vähemalt üks kord nädalas, vett vahetage iga päev.

·       Kui lemmiku joogikauss on kohas, mida ümbritsevad erinevad bakterid, pese veekaussi iga päev!

·       Parimate tulemuste saavutamiseks pese veekauss nõudepesumasinas kuuma tsüklil kasutades ökoloogiliselt sõbraliku ja mittetoksilise pesuvahendit, et biofilmist kausi seintel täielikult vabaneda!

Kuna biofilm sisaldub ka häid baktereid, siis üks kord nädalas pesta joogikaussi on piisav, et mitte muuta koera elu liiga steriilseks. See on kui laps kes mängib porilombis, elab oma elukeskkonna bakteritega koos ja ei haigestu nendesse nii sagedasti.

 

Autor: Rodney Habib (hinnatud blogija, ajakirjanik ja Animla Planet teleserjaali produtsent)