Babesia in dogs - ULTRAPET - Scientifically formulated pet food

Kuidas vältida puukide/kirpude rünnakut koeral looduslikul moel? 

Puukide loodusliku ennetamisel on kolm valdkonda, millele tuleb keskenduda ... toidule, paiksele ennetusvahenditele ja koera elu keskkonnale

 Toit, mis aitab vältida puuke koeral:

Kõige tähtsam - toidua koera naturaaltoiduga siis on koer terve ja aktiivne.  Tervete loomade kehatemperatuur on madalam ja jahedamad loomad meelitavad vähem enda külge välisparasiite.

Küüslauk

Küüslauk aitab kirpe ja puuke tõrjuda, kui lõhn tuleb teie koera nahalt. Küüslaugul on palju tervendavaid toimeid koerale.Oluline on õige annus -  1/3 tl värsket hakitud küüslauku 4,5 kg koera kehakaalu kohta.

Õunasiidri äädikas

Anna koerale 1/2 tl päevas  10kg kehakaalu kohta. Lisage see koera toidu- või veekaussi. Õunasiidriäädikas muudab koera puukide ja kirpude jaoks vähem atraktiivseks!

 Looduslikud taimed:

Lisaks on turul mitmeid taimseid pulbreid mis on ohutud koerale, kuid toimivad igal koeral omamoodi, mõni efektiivsemalt teine vähme. Siinkohal tulen proovida, mis sinu koeral paremini toimib.

Cistus pulber - https://mypet.ee/toode/tsistuse-pulber/?attribute_pa_pakend=225-g

Go away! Fleas & Ticks - https://minukoer.ee/toode/kirbu-ja-puugi-vastased-graanulid/

Küüslaugugraanulid  - https://pontu.eu/pood/koerale/immuunsusteemile/kuuslaugugraanulid/

Merevaigu kaelarihm - https://kaup24.ee/et/lemmikloomatarbed/koerad/jalutusrihmad-kaelarihmad-ja-traksid-koertele/kirpude-ja-puukide-vastane-merevaigust-kaelarihm-25?id=5569594&feat=search&keyword=merevaigust  

Peamised soovitused puukide ja kirpute vältimiseks:

  •  Toida koera naturaal toiduga. See tähendab tervislikku toitumist ja kehalist aktiivsust. Minimeerige ka tarbetute ravimite kasutamist.     Tervete loomade kehatemperatuur on madalam ja jahedamad loomad meelitavad vähem kirpe.
  • Vältige tarbetute ravimite kasutamis nagu üle vaktsineerimine ja farmaatsiaravimid.  
  •  Vältige kemikaale, sealhulgas pestitsiide, väetisi ja mürgiseid taimekaitsevahendeid ja kodukemikaale.
  • Andke iga päev peeneks lõigatud värsket orgaanilist küüslauku. Enne koera söögikorra lisamist laske sellel istuda 10 minutit.     Suur koer võib päevas süüa kaks korraliku suurusega küüslauguküünt, samal ajal kui väikesel koeral võib olla üks väike küüs
  • Koerte puhul, kellel on keskkonna tõttu suurem oht ​​kirpude ja puukide tekkeks, proovige merevaigust kaelarihmasid, piserdage     koera kergelt loodusliku kaitsva pihustiga või puista ränivetikat koera karvasse.
  • Kirpude aktiivseks tõrjumiseks soovitab ta selliseid tooteid nagu neemiõli, küüslauguküüs.
  • Koduhoovis niida sagedasti 
  • Looduses käies, hoia käes värsket  purustatud küüslauku ja tõmab kätega üle koera karvade.