Kennelköha ja vaktsiin

Kennelköha on sage haigus koertel iga sügis, reeglina tekivad haiguspuhangud koerte näitustel, kus on palju koeri koos erinevatest riikidest. Kuna kenneköha on hästi nakkav ja haigustekitaja liigub ühelt peremeesorganismitl teisele nii piisknakkuseg kui ka lähikontakti kaudu, saavad sellest osa koerad kelle immuunsus on nõrk (näiteks: kutsikad vanuses 3-6 elukuud, haiged koerad või koerad kes on ravimite peal) 

Mis on kennelköha, kuidas seda ennetada ja kuidas seda tervist toetavalt ravimida?

Kennelköha on nakkav bronhiit, mida koer võib teistelt koertelt kergelt saada. Samuti saab haigustekitajat keskkonnast, kus hiljuti on olnud haige koer. Kennelköha on koerte versioon inimese nohust. Kuigi see kuiv köha võib tunduda vastik, ei ole see tavaliselt tõsine. Nagu nohu, on see tavaliselt kergesti ravitav haigus. See tähendab, et haigus allub kergelt ravile ja seda nakkust on ka kerge ära hoida (välja arvatud kutsikad 3-4 elukuud). Sellegipoolest on parem seda täielikult vältida!

Niisiis aitab teadmine, kuidas kennelköha ennetada ja ravida. Eriti kui teie koer reisib ... või on seltskondlik tüüp, kes möllab pargis koos teiste koerasõpradega.

Mis põhjustab kenneli köha? Kennelköha peamine põhjus on nõrgenenud immuunsus. Kui koera loomulik kaitse on madal, on tema keha nakatumisele altim. Kennelköhaga võib sageli juhtuda, kui koera immuunsüsteemi ründavad korraga kaks või enam bakterit või viirust. Infektsiooni põhjuste väljaselgitamiseks on palju uuringuid. Mida rohkem uuringuid tehakse... seda rohkem viirusi ja baktereid leitakse kennelköha infektsioonidest.

Kennelköhaga koerte kõige sagedasem süüdlane on Bordetella bronchiseptica. Kuid on pikk nimekiri teistest kõrval haigustekitajast, mis põhjustavad ka seda segainfektsiooni ... sealhulgas: 

 • Streptococcus equi alamliik zooepidemicus
 • Mükoplasma liigid
 • Koerte paragripi viirus (CAV-2)
 • Koerte gripiviirus (CIV)
 • Koerte adenoviirus-2 (CAV-2)
 • Koerte katku viirus (CDV)
 • Koerte hingamisteede koronaviirus (CRCoV)
 • Koerte pneumoviirus (CnPnV)

On tõesti raske mõista, mis baktereid või viirushaiguseid koerad omavahel jagavad. Kuid see pole tegelikult oluline ... sest sümptomeid on võimalik varakult tuvastada, et aidata kennelköha kontrolli all enne selle levikut.

Millised on kennelköha sümptomid?

Kennelköha kõlab sageli nagu karm, haukuv köha ... natuke nagu kass, kes köhib karvapalli. Teie koer võib köhida aeg-ajalt või kui ta on ärevil.

Need pole siiski ainsad märgid. Muud võimalikud sümptomid on:

 • Kõlab, nagu oleks midagi kurku kinni jäänud
 • Söögiisu puudus või langus
 • Nohu
 • Madal energia või vähem huvitatud tema tavapärasest tegevusest
 • Ja raskematel juhtudel palavik

Ravi üksikasjadega tutvume hiljem. Kuid kerge kennelköha korral on peamine eesmärk teie koera immuunsüsteemi tugevdamine. See aitab tal sellest kiiremini üle saada ... ja takistab selle süvenemist.

Tõsine kennelköha võib põhjustada palavikku ... ja võib edasi minna kopsupõletikuks. Kopsupõletik võib olla valulik ja raskesti ravitav haigusseisund.

Kui koeral on muid haigusi või autoimmuunseid terviseprobleeme, näiteks…

 • Lekkiv soolestik
 • Kilpnäärmehaigus
 • Allergiad
 •  Neeruhaigus
 • Maksahaigus
 •  Vähk

...  on suurem tõenäosus haigestuda kennelköhasse. Niisiis ... mis on parim viis vältida haigestumist kennelköhasse?

Enamik inimesi, kellelt küsite, soovitavad vaktsineerimist. Aga kui tõhus see on?

Kas Kennelköha vaktsiin takistab kennelköha ja kas kennelköha vaktsiin tõesti töötab?

Palju veterinaarid soovitavad kennelköha vaktsiini, osad koerte hotellid nõuavad seda põhjusel, kuna kennelköha on väga nakkav siis kohad kus on palju koeri koos võib kergesti nakkus levima hakata.

Kuid enne, kui otsustad vaktsineerida oma koera, tuleks läbi mõelda järgmised teemad:

 • Kas vaktsiin on ohutu?
 • Kas vaktsiin on efektiivne?
 • Kas haigus on ohtlik?

Nii et vaatame need küsimused üle ja uurime, kas kenneli köhavaktsiin on teie koerale tõesti parim valik.

Kas kennelköha vaktsiin on ohutu?

Enamik vaktsiine on tänapäeval modifitseeritud (nõrgestatud) elusvaktsiinid. See tähendab, et need võivad põhjustada koerale tervise riske. Nõrgestatud elusvaktsiinid sisaldavad baktereid või viirusi, mida on muudetud ... nii, et need ei põhjustaks kliinilisi haigusi. Kuid nad stimuleerivad immuunvastust.

Probleem on selles, et modifitseeritud elusvaktsiinid võivad põhjustada ka haigust, mille ennetamiseks see oli mõeldud. Ravimi uuringud inimestel näitavad, et haigustekitaja (vaktsiinis) võib end kinnistada peremeesorganismi geenidesse. Seda juhtub ka koertega. See tähendab, et viirused võivad jääda koera kehasse ja põhjustada hiljem haigusi. Vahel aastaid hiljem. Veterinaararst Patricia Jordan DVM tuletab meile ka meelde, et igasugune vaktsineerimine tõstab histamiini. Kui histamiini tase on organismis kõrge, põhjustavad need kroonilist põletikku. Krooniline põletik võib koera vananedes vallandada teisi haigusi (sealhulgas vähki).

Ja kas sa tead miks koerte hotell või majutusasutus palub teil oma koera vaktsineerida vähemalt paar nädalat enne tema külastamist? Selle põhjuseks on asjaolu, et vaktsineeritud koer võib elusaid baktereid ja viirusi edasi anda kuni 7 nädalat pärast vaktsineerimist ...

... See tähendab, et teised koerad võivad teie vaktsineeritud koeralt kennelköha  saada ... kuigi teie koer ei ise ei köhi.

Kas kennelköha vaktsiin on efektiivne?

Kahjuks pole kennelköha vaktsiin eriti efektiivne. See on põhjus, miks meil pole inimeste jaoks külmetusele (nohule) vaktsiini! See on ka põhjus, miks soovitab tavapärane loomaarst vaktsineerida kennelköha vastu  2 või 3 korda aastas.

Mainisime, et kennelköha nakkused on tingitud bakterite ja viiruste segust. Kuid vaksiin ei sisalda kõiki kennelköha haigustekitajad. Kennelköha põhjustavad umbes 40 toimeainet ... kuid vaktsiin hõlmab ainult mõnda neist. Ja kui vaktsiin neid kõiki hõlmaks ... see muudaks selle veelgi riskantsemaks vaktsiini koera jaoks. Koera immuunsüsteem ei ole loodud nii paljude stressoritega korraga toime tulema.

Seega pidid vaktsiinitootjad valima kõige tavalisemad nakkuse vallandajad ja kasutama neid vaktsiinide jaoks. Mõni komponent vaksiinis on tekitanud rohkem kahju kui kasu koera organismis.  "Paljud loomad saavad kennelköha vaktsiine (mis sisaldavad Bordetella ja CPI-d ja / või CAV-2) iga 6–9 kuu tagant, ilma tõendita, et selline vaktsineerimise sagedus on vajalik või kasulik," ütleb veterinaarimmunoloog dr Ronald Schultz PhD. "Seevastu koeri keda ei vaktsineerita kunagi kennelköha vastu, ka ei haigestu. 

"Need kaks viirust ( CPI-d ja / või CAV-2 )koos Bordetella bronchiseptica'ga on kennelköhaga kõige sagedamini seotud ained, kuid muudel teguritel on haiguse puhul oluline roll (nt stress, tolm, niiskus, hallitusseened, mükoplasma jne), seega ei ole kennelköha vaktsiiniga välditav haigus, selle haigusega seotud keerukate tegurite tõttu.

"Lisaks on see sageli kerge kuni mõõdukas iseparanev haigus. Ma viitan sellele kui „koerte külmetusele”, järeldab Schultz.

Niisiis ... kas teie koera vaktsineerimine on riski väärt, nii väikese kasuteguriga?

Ja see viib meid viimase küsimuseni ..

Kas kennelköha on nii ohtlik, et peame vaktsineerima?

Kennelköha koeral võrdväärne (inimese) nohuga. See kujutab endast täiendavat ohtu nõrga immuunsusega koertele (ja kutsikatele kes on äsja vaktsineeritud samal ajal kui kutsikas on immunvahemiku perioodil s.o. 3-6 elukuud) Kuid see ei ole eluohtlik, kui toetate oma koera immuunsüsteemi.

Kennelköha vältimiseks ja raviks on olemas palju looduslike ja tervist mitte kahjustavaid viise.

Kuidas ennetada kennelköha loomulikult?

Siin on kaks ohutut ja tõhusat viisi:

Raviseened

On mitmeid immuunsust tugevdavate omadustega ravimseeni, mida saate hõlpsalt oma koerale toita. Nad toetavad tema immuunsust ... ja uuringud näitavad, et need on väga kasulikud organismile, sealhulgas:

 • Antioksüdantide toetus rakukahjustuste ja haiguste vastu võitlemiseks
 • Prebiootiline tugi soolestiku tervisele
 • Vähi ennetamine

Suurepärane on see, et iga seen pakub ainulaadseid eeliseid. Nii et teie koera üldise tervise parandamiseks soovite toita ravimite seente kombinatsiooni. Peamised meditsiinilised seened, mille taga on head meditsiinilised uuringud, on:

Reishi - Viirusevastane, antibakteriaalne ja kasvajavastane; kaitseb maksa ja südant

Turkey Tail - Võimas immuunsus; aitab võidelda vähi ja kopsuhaigustega.

Shiitake - Rahustab bronhide põletikku; aitab keha võõrutada.

Phellinus - Põletikuvastane, antibakteriaalne, vähivastane; stimuleerib rakkude vahendatud immuunsust.

Chaga - Viirusevastane, põletikuvastane; palju antioksüdante.

Korditseps - Seenevastane, antibakteriaalne; toetab soolestiku, maksa, südame ja kopsude tervist.

Nosoodid 

Enamik homöopaatilisi ravimeid on valmistatud taimedest või mineraalidest. Kuid nosoodid pärinevad haige looma haigestunud koest. Neid lahjendatakse tuhandeid kordi, et luua bioenergeetiline ravim ... mis võib suhelda keha energiaväljaga.Nosoodid on tegeliku haiguse energiline plaan ... kuid need ei sisalda toksiine ega kemikaale. See teeb neist tõeliselt ohutu alternatiiv vaktsineerimisele. Nosoodid on tõestatud viis haiguste ennetamiseks.

Austraalia homöopaat dr Isaac Golden on põhjalikult uurinud homöopaatilisi lapsepõlve immuniseerimisi. Tüüpiliste lastehaiguste kliinilises uuringus jõudis dr Golden järeldusele, et homöopaatiliste immuniseerimiste efektiivsus oli 90,4%. Suurbritannia veterinaar-homöopaat dr Christopher Day on oma praktikas juba 35 aastat kasutanud nosode. 1985. aastal dokumenteeris dr Day nosode edukat kasutamist kennelköhapuhangus. Katse tehti koerte hotellis 214 nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata koeraga. Noodid lisati koerte joogivette. 214 koerast, kes said kennelköha nosode, ainult 1,9% koerest haigestus ja omas täieliku haiguskulgu ja sümptomeid. Osadel koertel olid vaid vähesed ja nõrgad haigussümptomid Kuid vaktsineeritud koertest 4,7% haigestus kennelköhasse.

Nii et nosoodid võivad olla väga tõhusad kennelköha ennetamisel. Ja kui koerad haigestuvad, võivad nosoodid vähendada sümptomite raskust.

Maitsetaimed kennelköha jaoks

Mõnede ürtide ja vürtside lisamine koera toidule võib toetada tema immuunsüsteemi, mis aitab haigusi ennetada. Kaaluge mõne sellise toitmist iga päev ... eriti kui ta võib olla stressis ... võib-olla reisil või uute koertega kohtumisel. Aastaaegade vahetus võib nõrgendada ka teie koera kaitsevõimet - täpselt nagu meie! .

Parimad immuunsust suurendavad ravimtaimed teie koerale

Echinacea (Ehhinaatsia)

Ehhinaatsiat on kasulik immuunsust stimuleeriv aine. See on suurepärane hooajaliste temperatuuride muutustest tingitud haiguste vastu võitlemisel ... ja see võib ennetada nakkushaigusi, näiteks kennelköha.Ehhinaatsia on kõige tõhusam ennetava ravimina. Kui teie koeral on sümptomeid, ei ravi ehhinaatsia seda haigust.

Nad toetavad tema immuunsüsteemi:

 • Looduslike antibiootikumide ja seente vastaste omaduste pakkumine
 • Viirusevastase mõju

Täiendava eelisena võib ehhinaatsia aidata ära hoida vähirakkude kasvu, pikendades tervete rakkude eluiga.

Kui palju anda: enamiku koerte jaoks 12–25 tilka ehhinaatsia tinktuuri kolm korda päevas. Parimad on madala alkoholisisaldusega glütseriini ekstraktid. Parima efekti saavutamiseks andke 5 päeva, 2–3 puhkepäeva.

Küüslauk

Jah, küüslauk. Küüslaugu osas on palju arusaamatusi ... ja paljud inimesed usuvad, et see on koertele kahjulik. Kuid see on teie koerale tegelikult kasulik. Ja see on üks parimaid toite immuunsuse tervisele. Küüslauk sisaldab antioksüdante nagu A-vitamiin ... ja mineraale nagu väävel ja tsink. Samuti pakub see soolestiku tervise toetamiseks laias valikus B-vitamiine.Küüslauk omab ka tugevat viirusevastast, antibakteriaalset, põletikuvastast ja vähivastast võimet.

Kuidas toita oma koera küüslauku?

Kasutage värsket orgaanilist küüslauku. Koorige küüs, seejärel hakkige, tükeldage või purustage küüslauk. Laske sellel seista 10-15 minutit. See vabastab küüslaugu peamise meditsiinilise omaduse allitsiini. Allitsiin laguneb kiiresti, nii et kasutage küüslauku kohe pärast seisuaega. Segage see oma koera toidule. Andke allpool toodud summa vastavalt teie koera kaalule:

2kg – 1/7 tl

5 kg – 1/3 tl

10 kg – 2/3 tl

15 kg – 1 tl

20 kg – 1 ½ tl

25 kg – 1 ¾ tl

30 kg – 2 tl

Kibuvits

Kibuvits pakub koerale suurepärast looduslikku C-vitamiini allikat, mida koera keha suudab hõlpsasti töödelda. Looduslik vitamiini allikas on palju parem kui sünteetilised C-vitamiini toidulisandid (nagu askorbiinhape), mis võivad põhjustada kõhulahtisust ... kaotades eesmärgi tugevdada koera tervist. Kui palju anda: lisage 1–2 tl jahvatatud kibuvitsapulbrit ühe toidu korra peale.

Ingver

Ingver on soojendav, kuivatav ja toniseeriv ürt. See stimuleerib immuunsüsteemi ja omab tugevaid viirusevastaseid, põletikuvastaseid, antibakteriaalseid omadusi. Kuidas ingverit kasutada:

Osta ingveri juut  (toidupoodides saadaval). Koori ja haki juure kollane osa peeneks. Lisage toidule allpool olevates kogustes:

 • 1/4 tl miniatuursed tõud
 • 1/2 tl alla 15 kg koertele
 • 3/4 tl üle 15 kg koertele

Kummel 

Kummel viitab ärevuse või seedeprobleemidele, tema üldiselt rahustava ja mao rahustava toime tõttu.Kuid sellel on ka tugevad põletikuvastased ja antimikroobsed omadused, tugevdades koera immuunsüsteemi.Kuna kummel on oma olemuselt kerge toonik, on seda koerale ohutu toita tundliku kõhu või mõne maksaprobleemi korral.

Kui palju anda: Glütseriini tinktuuri kujul manustage koera suhu või lisage vette 0,25 ml kuni 0,50 ml 10 kg kehakaalu kohta kaks korda päevas.

Lihtne immuunsust tugevdav ravimtaimevormide retsept:

See taimne immuunsust tugevdav retsept on ohutu kõigile koertele, sealhulgas eakatele ja kutsikatele, kes on 10 nädala vanused. Seda ravimtaimede segu saab anda koerale igal ajal, kui arvad et koer vajab immuunsuse toetust:

 • 4 spl jahvatatud kibuvitsa
 • 4 spl kuivatatud ehhiaatsiat
 • 4 spl kuivatatud kummelit
 • 1–2 teelusikatäit värsket ingverit või rohkem, kui teie koer talub selle tugevat maitset
 • Sega kõik maitsetaimed põhjalikult klaaspurki

Sulgege purk tihedalt ja hoidke kuivas kohas, otsese päikesevalguse eest

Ravimtaimede immuunsegu ja küüslaugu doseerimine

 • Väikesed alla 13 kg kaaluvad koerad:  1/4 värskelt hakitud küüslauguküünt + 3/4 tl ürdisegu kaks korda päevas
 • Keskmise suurusega koerad 13 kg–22 kg:  1/2 värskelt hakitud küüslauguküünt + ½ spl ravimtaimede segu kaks korda päevas
 • Suurtele ja gigant tõug koertele 22 kg +: 1 värskelt hakitud küüslauguküünt ja 1 spl ürdisegu

Veelgi efektiivsem on maitsetaimi infundeerida tee valmistamise teel. Lihtsalt valage antud segule kuum vesi ja laske sellel umbes 10 minutit tõmmata. Seejärel lisage segu koera toidule.

Autor