Naturaalnahast kont, kas ikka on naturaalne?

Kuidas saab üks planeedi kõige populaarsemaid närimiskonte lemmikloomadele nii ohtlik olla ?

Enamik koeri närib tundide kaupa „naturaalnahast“ konti ja see mitte ainult ei hoia neid tegevuses, vaid näib, et need kondid kestavad igavesti.

Kui sa vaid teaksid, mida selle mürgise “naturaal” nahast pulga valmistamiseks kulus, oleks probleem ilmselge.

Tegemist ei ole mitte ainult kuivatatud naturaalnahaga, mida enamus me sellest kondist usume, siin on kogu lugu selle pealtnäha süütu kondi kohta…

Naturaalnahast kont ei ole veiseliha tootmise kõrvalsaadus ega ka valmistatud kuivatatud lihast. Naturaalnahk on pigem nahatööstuse kõrvalsaadus, seega teoreetiliselt on tegemist näritava nahaga.

Kõlab justkui hästi ... ?

Kuid tegelikult millest „naturaalnaha“ kont tehtud on?


"Naturaalnaha tootmine algab loomse naha( tavaliselt veise) tükeldamisega. Pealmine nahk pargitakse, pärast mida on nahka võimalik kasutada nii rõiva kui aksessuaar tootena, samas kui sisemine osa nahast, mis on toores, läheb koertele."  allikas: TheBark.com

Niisiis, kuidas saab sellest nahast, mis on kenasti venitatud ilusaks nahatükiks, närimiskont?

Siin on parafraseeritud õpetus, mida kajastasid kogu maailma koeraajakirjad mitu aastat tagasi:

1. Parkimistöökoda

Tavaliselt veetakse nahku töötlemiseks tapamajadest parkimistöökodadesse. Selleks, et vältida naha riknemist transpordi ajal, töödeldakse nahku keemilises vannis, mis aitab toodet "säilitada" transpordi ajal.

Parkimistöökojas toornahku leotatakse ja töödeldakse kas tuha-happe lahuses või väga toksilise naatriumsulfiti lubjaga. See protsess aitab eraldada karvad ja rasva, mis on naha küljes.

Järgmiseks töödeldakse nahka kemikaalidega, mis aitavad nahka “paisutada”, muutes kihtide jaotamise lihtsamaks.

Naha välimist kihti kasutatakse selliste toodete jaoks nagu turvatoolid, rõivad, kingad, rahakotid jne. Kuid närimiskondi jaoks jääb naha sisemine kihti (millest toodetakse ka näiteks želatiini, kosmeetikat ja liim!)

2. Kemikaalides puhastatud

Nüüd, kui meil on naha sisemine kiht, on aeg minna pleegitamise etapile! Nahku pestakse ja pleegitatakse vesinikperoksiidi ja / või pleegitaja lahuse abil; see aitab eemaldada naha pinnal oleva mädanikud (kasvuprotsessid) lõhna või pargitud naha lõhna.

(Uuringud näitavad ka, et valgendus protsessi hõlbustamiseks kasutatakse ka muid kemikaale, kui pleegitusaine pole piisavalt tugev.)

3.  Kaubanduslik välimus

Nüüd on aeg teha need nahast valgendatud kõrvalsaadused maitsvaks!

“Raseeritud, suitsutatud ja dekoratiivselt toonitud tooted võivad olla (sageli kunstlike) värvainete ja maitseainete katte all mis tahes värvi (või lõhnaga). Neid saab värvida isegi titaanoksiidi kattega, et muuta need lemmikloomapoodide riiulitel valgeks ja ilusaks. ”- Whole-dog-journal.com

 “… Ohutuskaardil on toodud toksiline kondiitritoode, mis sisaldab kantserogeeni FD&C Red 40 koos säilitusainetega nagu naatriumbensoaat. Kuid keemilise kokkupuute mõju jälgimine on peaaegu võimatu, kui tegemist on aeglase, väikestes annustes toimuva mürgistusega. ”- thebark.com


4. Kuidas midagi naturaalset saab säilida igavesti?

Katsetamisel: toornahkades on tuvastatud pliid, arseeni, elavhõbedat, kroomi soolasid, formaldehüüdi ja muid toksilisi kemikaale.

Seega on kindel väita, et kasutusel on igasuguseid liime!

 
Lõpuks on aeg pakkida ja kinnitada tootele kõik kuulsad turundussildid.

Pööra tähelepanu peenikeses kirjas hoiatust, mis on lisatud naturaalaga kondi etiketile:
Lämbumine või sooleummistused. Kui teie koer neelab suured toornaha tükid, võib toornahk takerduda söögitorusse või seedetrakti muudesse osadesse. Mõnikord on nende eemaldamiseks maost või sooltest vajalik kõhuõõne operatsioon. Kui seda ei lahendata, võib ummistus põhjustada surma.

Nüüd on see valmis tarnima kaupluste riiulitele, kust see jõuab meie armsatele koertele.

Väide, et naturaalnahast kont puhastab hambaid on vale ...
Naturaalnahast kont on esmalt kivikõva, kuid närimisel muutub see üsna kiiresti pehmeks ja väga kleepivaks. Sellest hetkest kaotab kondi närimisel hammaste puhastus efekti. Algne n.ö kont on muutunud pehmeks ja kleepuvaks nahatükiks ning tegelikult on sellest saanud lämbumis- ja soolesulguse oht.  Lisaks on sellie nahatüki närimine koerale sõltuvust tekitav.

Humane Society Internationali juurdluse kohaselt on nende raportis öeldud: “Enamus "naturaalnahast" kondid toodetakse Tai's ja Hiinas, kus jõhkralt peetakse ja  tapetakse koerte kasvanduses koeri, et liha inimtoiduks kasutatakse ja lemmikloomadele toornahast närimismänguasju toodetakse. Tootjad ütlesid uurijatele, et neid närimismänguasju eksporditakse ja müüakse regulaarselt USA kauplustesse. ”- dogingtonpost.com

Autor: Rodney Habib

Lemmikloomade toitumise alane ajakirjanik Rodney Habib, kes kandis oma toetajate poolt lemmikloomatoidu „Jamie Oliveri“ nime, on auhinnatud blogija, ajakirjade kirjutaja ja filmib praegu Animal Planeti telesarja, mis keskendub lemmikloomade rasvumisele.  https://www.dogsnaturallymagazine.com/rawhide-dangerous-for-dogs/