Ternespiim on tugev immuunsuse regulaator


Mis on ternespiim?

Kõik vastsündinud imetajad saavad ternespiima ema rinnapiimast. Kutsikas saab ternespiima sündides koheselt oma ema käest.

Ternespiim on ema esimene piim ... see varustab vastsündinuid esimese toitumisega ja mis kõige tähtsam - see aitab luua tervislikku immuunsussüsteemi. Kui kutsikaid on pesakonnas rohkem kui tisse, siis ternespiima ei jätku kõigile ja piisavas koguses. Seega oleks mõistlik ternespiima kutsikale juurde anda.

Kuid ternespiim ei saa kasu ainult vastsündinutest. Ternespiima andmiseks ka täiskasvanud koerale on mõned olulised põhjused.

Ja ternespiim ei pea olema pärit koeralt. Veiste ternespiima (lehmadelt) on lihtne leida ja see ei maksa palju.

Tegelikult on ternespiim tuhandeid aastaid edukalt ravinud inimeste tervislikke seisundeid ... ja see  aitab ka koera.

Enne kui räägime ternespiima eelistest, räägime sellest, mida ternespiim kehas teeb.

Mida sisaldab ternespiim?

Ternespiimal on mõned võtmekomponendid, mis moodustavad selle tervendava omadust ...

Immunoglobuliinid

Ternespiim sisaldab immunoglobuline, mida nimetatakse ka antikehadeks. Ternespiimas sisalduvad antikehad on  IgG, IgM ja IgA:

IgG antikehad annavad kutsikatele ja noorloomadele passiivse immuunsuse. See kaitseb neid kuni noore looma enda immuunsussüsteemi küpsemiseni. IgG antikehad neutraliseerivad viirusi. Inimestele süstitakse neid A-hepatiidi profülaktikaks. IgG antikehad võitlevad ka bakterite ja pikaajaliste krooniliste infektsioonide vastu.

IgM antikehad on esimesed antikehad, mida vastsündinul tekivad. Need aktiveerivad immuunsussüsteemi komponendi, mida nimetatakse komplemendi kaskaadiks ... ja see on oluline ülessanne. Mõnedel bakterid pindmiselt koguvad valke, mida ei saa siduda. IgM antikehad võivad seonduda peaaegu iga pinnaga, k.a bakteri omaga ning tänu sellele  aidata komplemendi valkudel sissetungijaid kinnitada ja hävitada. IgM antikehad on ka esimene kaitseliin viiruste vastu.

IgA on veel üks oluline antikehade klass. Koer organism toodab neid rohkem, kui ükski teine ​​antikeha. IgA antikehad moodustavad seedetraktis limaskesta. Nende ülesandeks on seedekulgla bakterite ja viiruste blokeerimine, et nad ei satuks kehasse. Nii et kui koertel pole piisavalt IgA antikehi, pääsevad võõrad sissetungijad pidevalt seedetraktist ja põhjustavad kroonilist kõhulahtisust ja soolepõletikku. Samuti võivad nad siseneda vereringesse ja põhjustada allergia sümptomeid ja kroonilist põletikku elundites. Seega on kriitilise tähtsusega, et koertel oleks piisavalt IgA varusid kehas.

Kasvufaktorid - stimuleerivad rakkude kasvu, toetavad lihaste, luude ja sidekoe arengut. Nad võivad ka soole limaskesta parandada.

Laktoferriin - see ternespiimas sisalduv valk on viirusevastane, antimikroobne, seenevastane ja parasiidivastane. See aitab kõrvaldada põletikku käivitavaid patogeene. Sellel on ka kasvajavastane toime.

PRP - tähistab proliinirikkaid polüpeptiide. Need reguleerivad harknääre ja immuunfunktsiooni stimuleerides madala aktiivsusega immuunsussüsteeme või aeglustades üliaktiivseid süsteeme. Samuti aitavad nad kehal reageerida sissetungijatele nagu mikroobid, toksiinid või allergeenid.

MSM - metüülsulfonüülmetaan (sageli „liigestele ja kõõlustele“ toidulisandites). MSM on mikrotoitaine, mis toetab haavade paranemist, säilitades kõhre ja leevendab valu. MSM’i kasutatakse ka vähiravis. Uuringutes vähendas see rinnavähi kasvajaid. Samuti aitas see hallata eesnäärme- ja maksavähki.

Ternespiima üks peamisi eeliseid on võime reguleerida koera immuunsussüsteemi.

Lisaks aga selle on ternespiimale veel kasulikke tegureid …

Ternespiima 12 parimat mõju koertele

# 1. Allergia

Allergia on ternespiima üks tuntumaid põhjuseid. Allergia on sageli üliaktiivne immuunvastus. Ternespiimas leiduvad PRP-d aitavad  immuunvastust langetada. Ternespiim aitab langetada ka põletikku. Põletik võib põhjustada koerale lööbeid, sügelust ja ebamugavusi.

Allergiliste reaktsioonide sagedane põhjus on lekkiv soolestiku sündroom. Ternespiim võib selles ka aidata!

# 2. Lekkiv soolestik

Lekkiv soolestik tekib siis[PK1] , kui koera soolestiku limaskest (sisepind) kahjustatakse. Peamiselt põhjustab seda soolestikus olevad ravimid või muud toksiinid. Lekkivas soolestikus läbivad seedimata toiduosakesed soole seina ja satuvad otse vereringesse. Need sissetungijad võivad põhjustada probleeme alates allergiast kuni seedeprobleemide ja artriidini välja. Uuringud näitavad, et ternespiim toetab tervenemist lekkivast soolestikust . Laktoferriin mängib olulist rolli, see aitab põletikku ravis  ja toimib prebiootikumina tervislike soolebakterite toitmiseks.

# 3. Kõhulahtisus

Nüüd, kui on selge, et ternespiim aitav lekkiva soolestikus korral on selge, et see aitab ka kõhulahtisuse korral. Uuringud näitavad, et ternespiim aitab vähendada mitmesuguseid kõhulahtisus probleeme ( krooniline või äge, nakkav või mitte).  2007. aasta koerte uuringus leiti, et laktoferriin vähendas nakkuslikku soolebakterit. Ternespiim võib olla kasulik ka kutsikate pesakonna jaoks. Uuring näitas, et ternespiim parandas võõrutatud kutsikate väljaheidete kvaliteeti.

# 4. Suu tervis

Periodontaalsed haigused on väikeloomapatsientide peamine probleem. See on eriti silmapaistev väikeste koerte puhul ja põhjustab sageli hammaste kaotust. Enamik tavalisi loomaarste soovitab hammaste regulaarset puhastamist narkoosi all. See on riskantne ja paljud koeraomanikud on arusaadavalt vastumeelsed. Kuid Dr. John Ellis DVM PhD soovitab ternespiima abil vähendada igemehaigusi põhjustavaid baktereid. Ternespiima kasvufaktorid aiatavad kahjustatud koer taastumist.

# 5. Soolestiku kahjustused, mis on tekkinud ravimi tarbimisega

Kas sinu koer on tarbinud ravimeid nagu mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAIDid) või antibiootikumid? Nendel ravimitel on palju kõrvaltoimeid. Need võivad põhjustada koera soolestikus püsivaid kahjustusi, sealhulgas lekkivat soolestikku. Mitmed uuringud näitavad, et ternespiim võib aidata parandada ravimitest põhjustatud soolestiku kahjustusi. Pidage meeles ternespiima, kui sinu koer vajab hädaolukorras meditsiinilisi ravimeid.

# 6. Vananemisvastane

Me kõik soovime, et meie koerad jääksid igavesti nooreks ja erksaks. Uuringud näitavad, et ternespiimal on koera vananemisvastane toime ... mitmel viisil. See aitab säilitada lihasmassi ja luutihedust vanemal koeral. See tähendada koera paremat liikuvust ja jõulisust. Ternespiim parandab ka treeningust taastumist, aidates vältida oksüdatiivset stressi. Lisaks uuringud näitavad, et ternespiim takistab ka kognitiivset langust.

# 7. Autoimmuunhaigus

Nagu inimesed, kannatavad koerad üha enam autoimmuunhaiguste all. Üle vaktsineerimine, lekkivad soolestikud ja keskkonnamürgid on vaid mõned tegurid. Ternespiimas olevad PRP-d aitavad reguleerida üliaktiivset immuunsussüsteemi. Immunoglobuliinid ja laktoferriin aitavad piirata ka baktereid ja viirusi. Viirused võivad käivitada või süvendada autoimmuunseid häireid. Kasvufaktorid ternespiimas aitavad põletikku vähendada.

# 8. Pärmseen

Paljud koerad kannatavad pärmseenest tekkinud sügeluse, karva spetsiifilise haisu ja ebamugavustunde all. Laktoferriinil ja selle peptiididel on tugev seenevastane toime. Laktoferriini ja ternespiima immuunsust tugevdavad omadused aitavad võidelda koera kangekaelse pärmseennakkusega.

# 9. Vähk

Ternespiimas olevad immunoglobuliinid toetavad koera immuunsussüsteemi. Need aitavad võidelda ka viiruste ja bakteriaalsete infektsioonidega. Lactoferrini põletikuvastane aitab vähki ravida ja ennetada. Ternespiimas olevad tsütokiinid võitlevad kehas vähiga, kuna need aktiveerivad spetsiaalseid valgeid vereliblesid…, mis suudavad vähirakke leida ja tappa.

Ternespiim sisaldab ka erilist valku nimega laktalbumiin. Teadlaste sõnul põhjustab ternespiimas laktalbumiin vähirakkude apoptoosi (surma) ... kuid jätab tervislikud rakud ellu.

Jällegi kasutatakse MSM-i edukalt rinna-, eesnäärme- ja maksavähi ravis! (Vt eespool MSM).

# 10. Liigesed ja artriit

Lekkiv soolestik ja põletik on koera liigese- või artriiti valude kontrolli all hoidmisel suur roll. Ternespiima kasvufaktorid parandavad kudede kahjustusi. MSM on paljudes liigestes sisalduvates toidulisandites, mis aitab leevendada valu ja põletikku. Oluline roll on tal ka kõhre terve säilitusel.

# 11. Nakkus haiguste ennetamine

Ternespiim hoiab ära ülemiste hingamisteedesse haigestumise. Näiteks aitab ta ära hoida kennelköha haigestumise paremini kui vaktsineerimine. 2007. aasta uuring tõdes, et ternespiim oli vähemalt 3 korda tõhusam kui vaktsineerimine.

2013. aasta uuring leidis, et laktoferriini-vadakuvalgu toidulisand vähendab külmetushaigusi. Platseeborühmas haigestus vaid 48 osalejat vs 112. Ja nohu saanud patsiendid olid lühemad perioodid haiged.

Kui koer läheb päevahoiule või koerte hotelli, võib ternespiima andmine vältida grippi või kennelköhasse nakatumist.

2013. aastal tehtud uuring näitas, et koerte immuunfunktsioon paranes ternespiimaga. Ja kui koer on vaktsineeritud, viidata sama uuring, ternespiima efektiivsele toimele vaktsiini vastureaktsioonis või kõrvaltoimele.

# 12. Paikne kasutamine

Naha parandamise ja haavade paranemise kiirendamiseks võite kasutada ternespiima paikselt. Selle antibakteriaalne toime aitab ka nahainfektsioonide vastu. Tehke pasta ternespiima pulbrist segatud destilleeritud veega ja kandke see peale ...

  • nahainfektsioonid
  • haavad (sh kirurgilised haavad)
  • putukahammustused
  • mädanikud
  • hot spots
  • lööbed
  • kõrvapõletikud
  • tsüstid

Hea ternespiima valimine

Ternespiima kvaliteet varieerub palju. Siin on mõned juhised, mis aitavad teil valida kvaliteetset toidulisandit.

Leidke ternespiim, mis on pärit karjamaadel kasvatatud, rBGH-vabadest lehmadest. rBGH on geneetiliselt muundatud kasvuhormoon. Meiereid kasutavad seda piimatoodangu suurendamiseks. Mis tahes geneetiliselt muundatud tootega kaasnevad potentsiaalsed terviseriskid, võib-olla isegi vähk. See on keelatud paljudes riikides, sealhulgas Kanadas, Euroopa Liidus, Jaapanis, Austraalias ja Uus-Meremaal.

Veenduge, et ternespiima allikas ei kasuta lehmade söödas antibiootikume. Piimatootjad kasutavad mastiidi ja muude haiguste ennetamiseks sageli antibiootikume. Küsige teenusepakkujalt sõltumatut analüüsisertifikaati. Veenduge, et tootel pole kahjulikke baktereid. Jälgige ka raskmetallide või muude saasteainete sisaldust.

On ka eetilisi kaalutlusi. Vasikad vajavad emalt ternespiima, eriti esimese 48 tunni jooksul. Oluline, et vasikad saaksid oma osa. Otsige tooteid, kus vasikad saavad esimestel tundidel vajalikku ternespiima. Mõnedes farmides eraldatakse  vasikad emalt väga noores eas… vältige neid farmide tooteid!

Kui palju ternespiima koerale anda

Ternespiima on kõige parem tarbida tühja kõhuga… kuid võib anda ka väikese koguse jogurti või puljongiga. Gloria Dodd DVM soovitab anda üks kuu, seejärel vastavalt vajadusele.

Pulber:  1/8 teelusikatäit 25 kg kehamassi kohta kaks korda päevas.

Kui ternespiim on kapslites: andke väikesele koerale üks kapsel kaks korda päevas, keskmise suurusega ja suurtel koertel võib olla 2 kapslit kaks korda päevas.

Ettevaatust: ärge andke oma koerale ternespiima, kui ta on piimatoodete suhtes allergiline. Ternespiim tuleb piimast ja see võib tundlikul koeral reageerida.

Mõned inimesed küsivad, kas saab anda ternespiima, kui koer ei talu veiseliha. Vastus on enamikul juhtudel on see ohutu. Kuid uuringud näitavad, et mõnedel veiseliha allergiaga lastel võib piimatoodete allergia olla suurem. Seega, kui teie koeral on veiseliha suhtes allergilisi reaktsioone, veenduge, et ta talub piimatooteid enne ternespiima kasutamist.

Ternespiim võib aidata paljude haigusseisundite korral. See toetab ka teisi ravimeetodeid, nagu homöopaatia, nõelravi ja lilleessentsid.

Dr Blake (Holistic veterinarian Stephen Blake DVM) ütleb: "See, et see looduslik pakend sisaldab kõiki eluks vajalikke immuun- ja kasvufaktoreid, pole juhus ... ja seda tuleks arvestada kõigi tervisega seotud probleemide korral."